Close

Ako ochladzovač vzduchu “ zmenil“pánovi život :D

Ako ochladzovač vzduchu “ zmenil“pánovi život 😀 si je možné pozrieť na videu :

Je pomerne ťažké sa dopracovať k parametrom, ale na stránke výrobcu som našiel parametre k podobnému produktu : 12 hodín pracuje s 0,55 l vody. Pomocou základoškolskej fyziky sa dá spočítať, že pri takýchto parametroch by malo zariadenie hladiaci výkon na vzduch „až“ 31 W . Pre lepšiu predstavu, človek v kľude produkuje 60-80 W , klasická malá klimatizácia , ktoré môžete vidieť na budovách má chladiaci výkon 2500 W .

Kvôli takýmto zavádzajúcim re-klamám sú “ pošliapané “ pekné myšlienky ktorým ľudia už potom neveria. Pekné myšlienky preto, lebo toto je prírodný spôsob chladenia , ktorý sa vyskytuje všade v prírode, preto je zrejmé, že je najúčinnejší. Čo je ale zlé , že väčšina technických riešení sú vymyslené len na ťahanie peňazí od ľudí a ich funkcionalita je veľmi obmedzená. Serióznym riešeniam už potom neveria nielenže obyčajný spotrebitelia, ale aj veľa „odborníkov“ .

Ale treba poznamenať, že sa už začínajú objavovať aj seriózne riešenia , ktoré klimatizujú využívajúc tento princíp, t.j. zmena skupenstva vody na paru. S týmto sa zaoberáme okrem iného aj my.

Bez súhlasu autora nie je možné kopírovať materiál. Prosím , kontaktujte ho na project3e@project3e.com
LinkedIn
Share
Instagram